top of page

O nas

Uczniowie biorący udział w projekcie zdobyli wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na zaaranżowanie pracowni językowej. Cała grupa wraz z koordynatorkami projektu w szkole, panią Elżbietą Kuligowską i Sylwią Surmą, została zaproszona przez Goethe-Institut w Warszawie na oficjalne wręczenie nagród. Wyjazd w dniach 5-7 czerwca finansowany był przez organizatorów projektu. 
Nagrody wręczał ambasador Niemiec w Polsce pan Rolf Nikel. 
Przed częścią oficjalną młodzież ze wszystkich nagrodzonych szkół wzięła udział w grze dydaktycznej. Dodatkową atrakcją był koncert niemieckiego zespołu Tom Thaler & Basil. 
W trakcie pobytu w stolicy zwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Starówkę.

DSC_0419
DSC_0440 (1)
DSC_0440
DSC_0421

Wir sind die Schülerinnen und Schüler der Klassen 2g und 3e. Wir nehmen dieses Jahr an dem Projekt "Deutsch hat Klasse" teil. Das Projekt wird vom Goethe-Institut in Warschau organisiert. Im Rahmen des Projektes werden wir den Klassenraum Nr.25, in dem Deutschunterricht stattfinden, umgestalten. Der Raum soll lern- und arbeitsfreundlich werden.

 

Jesteśmy uczniami z klasy 2G i 3E Gimnazjum nr 2 w Ełku i bierzemy udział w projekcie "Deutsch hat Klasse", który jest organizowany przez Goethe Institut w Warszawie. 

Celem projektu jest zaaranżowanie przez nas sali języka niemieckiego nr 25.

Chcemy to zrobić w taki sposób, żeby ta sala była przyjazna do nauki języka niemieckiego.

Opiekunami projektu są : pani Elżbieta Kuligowska oraz pani Sylwia Surma.

         Deutsch hat Klasse

         im Radio Bayer FM

Schülerinnen und Lehrerinnen haben von unserem Projekt im

Radio Bayern FM erzählt.

Nauczyciele i uczniowie opowiadali o realizacji naszego projektu.

Unknown Track - Unknown Artist
00:00 / 00:00

Zakończył się projekt Deutsch hat Klasse 2015/2016.

Na podstawie otrzymanej dokumentacji komisja konkursowa wyłoniła 11 finalistów. W gronie najlepszych znalazł się zespół uczniów z naszego gimnazjum.

W związku z powyższym w dniu 13.05.2016r. mieliśmy wizytę komisji konkursowej z

Goethe- Institut w Warszawie, w składzie: pani Ewa Ostaszewska, Monika Łagowska, Justyna Ciecharowska i pan Andrzej Pomianowski.

Na początku wizyty odbyło się spotkanie z dyrektorem naszej szkoły Andrzejem Brzozowskim.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się oczywiście w sali języka niemieckiego nr 25.Uczniowie opowiadali o projekcie, w jaki sposób przebiegała jego realizacja, demonstrowali swoje prace, odpowiadali na wiele pytań komisji. Po pierwszej części spotkania odbył się poczęstunek ciastem, które zostało przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

W drugiej części spotkania młodzież wzięła udział w grze „Klasa z klasą”przeprowadzonej przez panią Monikę Łagowską. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielali się w przydzielone im role, prezentowali i argumentowali swoje opinie.

Teraz czekamy na ogłoszenie wyników konkursu.

bottom of page